top of page
  • Foto van schrijverXPLORid

Hulpproject: Polen - Weeshuis in Warschau

In mei waren we in een buitenwijk net ten zuiden van Warschau te gast bij een fietsfanaat in hart en nieren. Michal heette ons welkom om een paar nachten bij hem thuis te verblijven. We sliepen op de sportkamer waar een Kickr en andere sporttoestellen stonden.

We ontmoeten elkaar in coffee shop Gora Kawiarnia waar je proeft dat hier elk weekend honderden fietsliefhebbers samenkomen. Met zijn maatje Mariusz fietsen we naar zijn huis.

Michal vertelt ons over zijn passies. Zo fietst hij heel graag, zet hij zich in voor meer fietsveiligheid in Warschau en is hij lid van de Rotary. Eén van Michals grote projecten van volgend jaar is een fietsreis naar Sicilië. Hij wil daarmee geld ophalen voor het weeshuis Domy Dzieci w Pęcherach in Warschau.

Dit weeshuis is onlangs verhuisd naar een buitenwijk in Warschau. Ver van de stad. Activiteiten zijn daardoor moeilijk te organiseren. Om toch voor enig vermaak te kunnen zorgen, is het weeshuis op zoek naar een busje om de kinderen te kunnen vervoeren. Het geld dat Michal ophaalt, is om een nieuw busje aan te schaffen. Onze stichting is niet zo groot om bij te kunnen dragen aan zo’n grote aanschaf, maar we hebben iets anders voor het weeshuis kunnen betekenen.

Vanwege Covid, maar ook om de intimiteit en de privacy aan de kinderen te kunnen geven, is er buiten behoefte aan een zitplek. Een fijne plek onder een afdakje waar de kinderen met hun familie aan een tafel met stoelen kunnen zitten. Natuurlijk met lekkere kussens erbij. Wellicht dat er in de winter een heater kan worden geplaatst zodat deze plek het hele jaar door gebruikt kan worden. Onze stichting heeft een outdoor tafel met stoelen in Polen gekocht.

Het weeshuis biedt pleegzorg aan kinderen die op bevel van de politie of rechter niet meer bij hun ouders kunnen wonen. De redenen waarom de ouders niet meer voor hun kinderen kunnen zorgen zijn uiteenlopend. Soms melden kinderen zich ook zelf aan bij het weeshuis. Ze worden hier tijdelijk geplaatst tot de situatie is opgelost of er wordt naar een meer permanente oplossing in één van de overige drie kindertehuizen gekeken. Er verblijven op dit moment in totaal ongeveer 45 kinderen in de vier huizen.

234 weergaven

Recente blogposts

Alles weergeven

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page