top of page
  • Foto van schrijverXPLORid

Hulpproject: Guatemala - Escuela Blanche Dael

Wij sluiten 2021 af met een blog over get lekkers oet Mestreech. Vers gebrande koffie en pinda’s. Daar worden we blij van!

Vroeger gingen we altijd naar de Wolfstraat, nu hoeven we er niet meer ver voor te fietsen. De nieuwe koffiebranderij van Blanche Dael op het oude Sphinx terrein is onze buurman. Het is genieten buiten als we de geur van vers gebrande koffie ruiken.

Koffie- en theeblogs

We drinken niet alleen graag koffie, we bloggen er ook over. Tijdens onze wereldreis schrijven wij over de koffie- en theecultuur van de landen waar we doorheen fietsen. Inmiddels staan er al 5 koffieblogs op onze website. Ook bezoeken we onderweg diverse koffie- en theeplantages. Blanche Dael brengt ons met de juiste mensen in contact.

Tablet project virtual education

Medio september lazen we in de zakelijk gezèt van Blanche Dael over het “tablet project virtual education”. Leerlingen van de school Escuela Blanche Dael in Guatemala mogen door Covid-19 fysiek niet naar school. En als de kinderen niet naar school kunnen, gaan ze werken. Dat willen we natuurlijk voorkomen.

De leraren hebben lessen ontwikkeld die de kinderen kunnen volgen via een tablet. De eerste 20 tablets heeft Blanche Dael gedoneerd en haar partners hebben 24 tablets gesponsord. Er zijn 130 kinderen op de school Escuela Blanche Dael in Guatemala.


Onze bijdrage

Met onze Stichting XPLORid hebben wij 4 tablets geschonken. Zo brengen we digitaal al een klein bezoek aan de toekomstige koffieboeren in Guatemala. Omdat Blanche Dael kleinschalig opereert, komt elke euro goed terecht.

Een eerlijke prijs voor koffieboeren

In 2009 is de stichting Escuela Blanche Dael opgericht. Het doel is het vergroten van kansen voor kinderen in koffieproducerende landen, met name Guatemala. De stichting investeert in onderwijsprojecten en studiebeurzen.


Sinds 2017 stelt Blanche Dael studiebeurzen ter beschikking aan 5 kinderen voor de opleiding tot koffieboer aan de Las Flores koffieschool in Guatemala. Zo wordt de kwaliteit van koffie in de toekomst gewaarborgd en krijgen lokale koffieboeren een eerlijke prijs voor hun koffie.

Ook zin in een teske koffie?

De nieuwe koffiebranderij loopt op volle toeren. Het oude Sphinx terrein is een mooie ontmoetingsplek voor koffie- en theeliefhebbers rijker. Naast een branderij tour kun je genieten in het koffiecafé en daarna kun je in de winkel get lekkers voor thuis meenemen.


De financiering van de stichting vindt onder andere plaats door 5% van de winst van Blanche Dael te investeren.

Wil je Escuela Blanche Dael sponsoren als zakelijke klant? Neem dan contact op met office@blanchedael.nl. Wil je als particuliere klant een steentje bijdragen? Dat kan door € 2,50 te doneren bij een online bestelling of een donatie over te maken naar NL 86 INGB 0007 0394 11 t.n.v. Stichting Escuela Blanche Dael.

Onze Stichting XPLORid is ook nog steeds op zoek naar donaties. In april 2022 starten we met het vervolg van onze wereldreis op de fiets. We hebben tot nu toe 20.632 km in de benen. We zamelen € 1 in voor elke km die we fietsen. Tot nu toe hebben we € 14.833 aan donaties ontvangen. Je kunt een donatie overmaken naar NL 81 INGB 0008 4433 82 t.n.v. Stichting XPLORid. De BIC is INGBNL2A.


Fijne feestdagen! Proost op 'n gezond & gelukkig 2022.
Bedankt voor jouw support.


177 weergaven

Recente blogposts

Alles weergeven

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page