top of page
  • Foto van schrijverXPLORid

Hulpproject: Niños de Guatemala

Nog steeds komen we elke dag mensen tegen die ons het beste wensen, een verfrissend drankje geven of ons vragen of alles ok is. Wij doen graag iets terug voor de gastvrijheid die wij ontvangen tijdens onze wereldreis op de fiets.Bij het meer van Atitlán hebben we kunnen afkoelen, maar zodra we de bergen verlaten en richting de grens met El Salvador fietsen schieten de temperaturen en luchtvochtigheid weer omhoog. Toen het op een dag tegen zat, vonden we gelukkig onderdak bij locals. Een familie van 12 maakte direct wat eten en drinken voor ons klaar en bood ons een veilige slaapplaats. Voor al deze gastvrijheid, steunen wij Niños de Guatemala in Ciudad Vieja, een klein dorpje in de buurt van Antigua.


The Good Hotel

Niños de Guatemala is opgericht door “the Good Hotel”. Een hotel met een sociaal hart dat haar winst aan 2 basisscholen en 1 middelbare school schenkt. Ze leiden ook studenten op om in de horeca te werken via hun veelgeprezen Good Training Program, een opleiding van 1 jaar.


Een betere toekomst

Guatemala staat wereldwijd op de laagste plek wat betreft onderwijs. Niños de Guatemala geeft kinderen een kans op een betere toekomst. De 3 scholen verzorgen onderwijs aan 530 kansarme kinderen. Naast educatie bieden ze de kinderen elke dag een goed ontbijt en is er op psychisch en sociaal vlak de nodige ondersteuning. Deze korte video geeft een goede indruk van de school.


Een typische schooldag begint om 7.30 uur en eindigt om 13.15 uur. In november krijgen de leerlingen thuisonderwijs en in december hebben ze vakantie. Heel anders dan hoe wij het in Nederland kennen.


Het ontbijt bestaat uit eieren, bonen, tortilla's, worstjes en Incaparina (een voedzame en verrijkte drank samengesteld door het Nationaal Voedingsinstituut). Elke moeder kookt twee keer per maand en maakt het gebouw schoon. Het operationeel budget hiervoor is € 3 per dag. De Incaparina kost € 1.000 per maand. Er is niet genoeg budget om ook een lunch aan te bieden.Goede resultaten

Niños de Guatemala bestaat 15 jaar. De resultaten zijn indrukwekkend. 90% van de leerlingen gaat naar de middelbare school. Meertalig onderwijs is één van hun doelstellingen.


Op 21 juni bezochten we de Escuela Urbana Mixta Nuestro Futuro, één van de basisscholen. Helaas konden we de leerlingen niet ontmoeten omdat de school was gesloten vanwege een week vakantie. We ontmoetten Fito, de directeur, en zijn team van leraren en vrijwilligers. Ze waren druk bezig met het schilderen van het schoolgebouw.


Sponsorship Samanta

Met één van de studenten hebben we nu een heel bijzondere band. Via onze stichting bieden we Samanta voor 1 jaar een volledige sponsorship (Champion programma) aan. Ze heeft net haar 9e verjaardag gevierd en wil accountant worden. Ze houdt van zingen en haar favoriete superheld is Wonder Woman. Via e-mail houden we met haar contact en volgen we op afstand haar leven en prestaties.


We hopen dat we onze steun volgend jaar kunnen voortzetten. Als je wat geld kunt missen en ons wilt helpen zodat wij Samanta kunnen blijven steunen, doneer dan aan onze stichting: https://www.xplorid.today/donationDat hulp hard nodig is en dat een sponsorship heel waardevol is, blijkt uit deze video. Je kan Niños de Guatemala ook rechtstreeks steunen via deze link. Er zijn meerdere vormen van sponsorships. 200 van de 530 kinderen wachten nog op een sponsor. Ook geeft Fito aan dat de 30 computers in het computerlokaal oud en aan vervanging toe zijn.


126 weergaven

Recente blogposts

Alles weergeven

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page