top of page
  • Foto van schrijverXPLORid

Hulpproject: Hotel con Corazón Mexico en Nicaragua

Hotel con Corazón is een impact hotel voor bewuste reizigers. Ze opereren op de meest duurzame manier en promoten verantwoord reizen. Maar het allerbelangrijkste is het hart, de boodschap en het doel van dit hotel.


Een aantal voortgezet onderwijs studenten, Onno Oostveen (oprichter) en Linda.


In Latijns Amerika is de kwaliteit van onderwijs erg onder de maat. De helft van alle scholieren maakt hun school niet af. Zo is het heel moeilijk om uit de armoede te geraken. Door een nacht in dit hotel te slapen, help je mee aan het creëren van een mooiere toekomst voor de jeugd in Oaxaca (Mexico) en Granada (Nicaragua). Hotel con Corazón investeert namelijk 75% van haar winst in lokaal onderwijs. Toerisme draagt op deze manier bij aan betere educatie aan kinderen op het platteland.Het Oaxaca Learning Center

Het Oaxaca Learning Center is een vereniging. Alle activiteiten zijn gericht op het positief beïnvloeden van jongeren, zodat ze zich academisch, persoonlijk en professioneel kunnen ontwikkelen. Hiermee wordt het probleem van schoolverlating, sociale desintegratie, armoede en structureel geweld tegengegaan.


Vanaf 2005 heeft deze vereniging meer dan 7.500 studenten ondersteund met workshops, cursussen, lessen Engels, academische begeleiding, computergebruik en psychologische ondersteuning. De afgelopen jaren hebben ze ook onderwerpen als ondernemerschap, persoonlijke financiën, veerkracht en emotionele intelligentie geïntegreerd.Gewenste en noodzakelijke uitbreiding

In april 2023 is het project “Uitbreiding van de fysieke infrastructuur van de locatie Oaxaca Learning Center” gestart met de volgende doelen:

  1. Verbeteren van de kwaliteit van de onderwijs- en opleidingsondersteuning aan jonge studenten in een sociale achterstandssituatie.

  2. Het direct en indirect verhogen van het jaarlijkse aantal deelnemers.

  3. Het creëren van 6 ruimtes voor academische bijlessen, Engelse lessen en workshops; een computerlokaal, voldoende ruimte voor psychologische ondersteuning en een badkamer.

Als de computerruimte klaar is, worden de computers beschikbaar gesteld voor:

  1. Leerlingen om hun huiswerk te maken, onderzoek te doen en hun schoolwerk af te drukken.

  2. Cursussen “kantoorautomatisering” voor studenten maar ook voor ouders.

  3. Educatieve software om technologie dichter bij studenten te brengen.


Het hart van Hotel con Corazón in Oaxaca.


Samenwerking

Samenwerken met Pack for a Purpose levert schoolspullen op, maar helpt niet om studiebeurzen te betalen of oude computers te vervangen. Er loopt een fondsenwervingscampagne voor de aanschaf van 15 computers, koptelefoons met microfoon voor online lessen, 15 no-breaks, een beamer, een printer, en een WiFi Access Point om alle computers van internet te voorzien.

Wat is er mooier dan via onze Stichting XPLORid het Oaxaca Learning Center te ondersteunen met de aanschaf van de eerste computer?


Hotel con Corazón is ook een crowdfunding gestart om te helpen met het computerlokaal. Om schoolkosten, inschrijfgeld op school en materialen te bekostigen.Na Oaxaca brachten we een bezoek aan Granada

In Granada hebben we een tweedehands computer voor dit hotel aangeschaft. De vorige was erg oud en functioneerde niet meer. Studenten van de universiteit helpen het hotel minimaal één keer per week. Tijdens hun bezoek kunnen ze gebruikmaken van deze computer. Op maandag en woensdag zitten kinderen van het voortgezet onderwijs voor het huiswerk achter deze computer.


Samen met de bedrijfsleidster Chris bij de receptie in Granada.


V.l.n.r.: leerlingen Adriana, Celeste, Nataly, Fergie, en universiteitsstudenten David en Anielka.


Toevallig was ook één van de oprichters van Hotel con Corazón, Onno Oostveen, aanwezig toen wij bij het hotel in Granada verbleven.

Het doel is een hele keten van dit soort hotels te creëren.

In 2028 is een nieuwe locatie in Costa Rica gereed en er zijn plannen voor een tweede locatie in Mexico.Ga op vakantie en help mee!

Ga je op vakantie naar Mexico of Midden Amerika? Neem dan vooral iets mee voor één van deze hotels / onderwijslocaties. Dit kan via Pack for a Purpose. Of steun onze stichting met de meerjarige onderwijsprojecten in Guatemala. Geen financiële middelen, maar toch iets willen bijdragen? Het delen van dit blog op jouw social media wordt ook zeer gewaardeerd.
163 weergaven

Recente blogposts

Alles weergeven

Comments


bottom of page